oszklona lazienka

Oprócz tradycyjnych materiałów wykończeniowych, jak drewno, cegła, beton czy kamień, coraz większą popularnością w tworzeniu aranżacji wnętrz cieszy się szkło. Nie tylko dodaje lekkości i przestrzeni naszemu wnętrzu, ale też, dzięki najnowszym technologiom, jest funkcjonalne i może jednocześnie pełnić rolę ozdobną. Do tego można swobodnie łączyć je z innymi materiałami. I mamy błysk! Dlatego pomyślmy, gdzie w naszym wnętrzu szkło może znaleźć zastosowanie?

 

Przy jedzeniu…

Po pierwsze w kuchni. Zamiast żmudnego kładzenia kafelków, można pokusić się o przykrycie powierzchni między szafkami taflą hartowanego i laminowanego szkła. Ot, choćby skuć tynk, odsłonić piękne cegły i zabezpieczyć je panelem szklanym przed wpływem tłuszczu, temperatury, pary wodnej i gorącego powietrza. Ten sam efekt dekoracyjny uzyskamy w łazience lub nawet sypialni stosując panele, w których można umieścić wybrane przez siebie zdjęcia lub motywy graficzne oraz ciekawie podświetlić.

… i goleniu,

Po drugie – właśnie w łazience. I nie tylko we wspomnianej, dekoracyjnej formie. Ze szkła – przezroczystego lub piaskowanego – buduje się przecież kabiny prysznicowe, wystarczy umieszczony bezpośrednio w podłodze odpływ, szklane ścianki i mamy wspaniałą, lekką, nowocześnie wyglądającą konstrukcję. Technologia nie wymaga stosowania fug, w których gromadzi się brud i namnażają się mikroorganizmy. Ale… Czy słyszeliście o wykonanych z przezroczystego szkła umywalkach? Mogą być ciekawym pomysłem na ożywienie naszego pomieszczenia. I nie bójmy się czyszczenia, do konserwacji szkła w większości przypadków wystarczają płyn do czyszczenia szyb i papierowe ręczniki.

wszędzie dookoła

Trzecim miejscem, gdzie można stosować szkło do aranżacji wnętrz są ogólnie pomieszczenia mieszkalne. I nie chodzi bynajmniej o szklane meble, jak regały czy stoliki. Szkło można wykorzystać jako doskonały materiał do budowy ścianek działowych lub przepierzeń, drzwi, balustrad schodowych i samych schodów, a nawet podłóg. W przypadku tych ostatnich można uzyskać naprawdę zapierający dech w piersiach efekt, jeśli taflę umieścić przykładowo na specjalnie przygotowanej kratownicy z bali drewnianych, a następnie wypełnić wolne przestrzenie kamieniami i zastosować oświetlenie ledowe. Taka podłoga nada naszemu wnętrzu nowego, wyjątkowego wymiaru, niemal loftowego charakteru, podniesie też prestiż lokalu. A przez zastosowanie najnowocześniejszych technologii, jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu!