balustrada szklana

Szkło wnosi bardzo wiele do każdego wnętrza. Współcześnie możemy wykonać ze szkła wiele elementów aranżacji mieszkań, wśród których bardzo popularne są szklane balustrady. Czy ten pomysł jest dobry?

Pierwsza wątpliwość, która pojawia się kiedy myślimy o balustradzie szklanej to oczywiście kwestia bezpieczeństwa. Może się wydawać, że bardzo szybko przytrafi się niefortunny wypadek i całe piękno aranżacji posypie się w kawałki. Nic bardziej mylnego. Takie elementy jak balustrady czy zabudowy szklane wykonywane są ze specjalnego, hartowanego lub laminowanego szkła, dzięki czemu są trwałe i odporne. Zwykle jest to kilka szklanych warstw połączonych ze sobą za pomocą specjalnej folii i dlatego rozbicie takiego materiału nie zdarza się często. A nawet jeśli się stłucze, kawałki szkła zostaną na folii i unikniemy skaleczenia.

Stylowo i funkcjonalnie

Aranżacje mieszkań pełne szklanych elementów to coś, co zawsze będzie modne. Dużo światła i przestrzeni nadaje wnętrzu klasy i charakteru. Szkło stosuje się przy produkcji drzwi i mebli, kabin prysznicowych, a nawet podłóg. Jest łatwe do czyszczenia i praktyczne w użytkowaniu. Nic więc dziwnego, że bardzo popularnym rozwiązaniem są szklane balustrady, które fantastycznie sprawdzają się przy schodach lub wewnętrznych balkonach i antresolach. Nadają się świetnie zarówno do biur, hoteli czy restauracji, jak i prywatnych mieszkań. Dzięki nowoczesnym technologiom obróbki szkła możemy wykonać na tafli dowolny wzór, aby jeszcze lepiej i ciekawiej wykorzystać potencjał szklanych elementów. Jednym słowem, balustrady szklane to dobra inwestycja.