91

Podczas urządzania mieszkania warto poświęcić trochę czasu, aby poszukać rozwiązań estetycznych, a także funkcjonalnych, które będą służyły bez zarzutu przez wiele lat. Jednym z takich pomysłów są podłogi drewniane.

Drewno jest stałym elementem wykończenia w naszych domach. Sprawia, że we wnętrzu jest bardziej przytulnie, kojarzy nam się z ciepłem i bezpieczeństwem. Choć współcześnie modne są surowe i minimalistyczne wnętrza, podłogi drewniane są cały czas niezwykle popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zarówno pod względem wyglądu, jak i komfortu użytkowania, taki rodzaj podłoża sprawdza się znakomicie.

Ponadczasowy styl i najwyższa jakość

Tradycyjny parkiet z drewna to solidne i bardzo stylowe rozwiązanie. Naturalne kolory sprawiają, że podłoga wygląda szlachetnie i pięknie komponuje się z wystrojem większości wnętrz. Niewątpliwą zaletą jest także trwałość takiej podłogi. Ponadto, co kilka lat, można ją z powodzeniem cyklinować i lakierować, dzięki czemu pozbędziemy się wszelkich uszkodzeń i utrzymamy doskonały wygląd. To przekłada się również na oszczędność, ponieważ unikniemy konieczności wymiany podłoża. Drewno jest ciepłe, ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Drewniana podłoga to materiał najwyższej jakości. Jej ułożenie nie jest proste i wymaga odpowiednich umiejętności. Pod podłogą umieszcza się poprzeczne belki – legary, które są stelażem i utrzymują całą konstrukcję. Warto również pomyśleć o izolacji akustycznej, gdyż podłoga drewniana niezbyt dobrze tłumi hałas. Ten wysiłek jednak z pewnością się opłaci.