Drzwi wewnętrzne z Wrocławia

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych powinien być podyktowany przede wszystkim funkcjonalnością oraz estetyką danego wnętrza. Dobrze dobrane drzwi są nie tylko praktyczne, ale tworzą spójną całość aranżacyjną salonu, sypialni czy innego pomieszczenia w domu.

Solidne i estetyczne

Drzwi wewnętrzne to niezwykle praktyczny element wyposażenia przestrzeni mieszkalnej. Powinny być pierwszorzędnej jakości, by mogły służyć przez lata. Zatem jakie drzwi wybrać?

Mamy do wyboru skrzydła w systemie przylgowym i bezprzylgowym (różnią się one wielkością powierzchni przylegania do ościeżnicy), a także jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Te drugie rewelacyjnie sprawdzą się we wnętrzach reprezentacyjnych, takich jak salon, jadalnia, gabinet czy domowa biblioteczka.

Ponadto przed zakupem skrzydła wewnętrznego warto rozważyć kilka kluczowych kwestii: rodzaj okucia, ewentualne przeszklenie drzwi oraz stopień ich dekoracyjności.

Drzwi o większej powierzchni przeszklenia (na przykład kolekcja IMPULS firmy Pol-Skone lub Porta STYL) sprawdzą się w pomieszczeniach mało oświetlonych bądź w takich, gdzie nie ma okna. Dodatkowo przeszklenia o geometrycznych kształtach będą stanowić ciekawy motyw aranżacyjny.

Jaki odcień drzwi wybrać?

Dopasowując kolor skrzydła drzwiowego do wnętrza, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak podłoga, meble, okna i kolor ścian. Drzwi białe świetnie sprawdzą się w jasnych, rustykalnych wnętrzach. Z powodzeniem możemy je również włączyć do aranżacji pomieszczenia w minimalistycznym stylu skandynawskim. Białe drzwi niejako „otwierają” przestrzeń i nadają wnętrzu lekkości.

Odcienie drewna można stosować zarówno w pomieszczeniach klasycznych, jak i nowoczesnych. Ciemne drzwi w kolorze hebanu lub wenge z pewnością znajdą zastosowanie w aranżacjach awangardowych. Należy przy tym pamiętać, aby elementy drewniane w danym pomieszczeniu miały taki sam lub bardzo zbliżony odcień i wykończenie.

Rozważnie czy romantycznie?

Nasze indywidualne upodobania mają ogromne znaczenie przy wyborze drzwi do sypialni, salonu czy kuchni. Preferujemy prostotę i minimalizm, czy może interesują nas stylowe aranżacje ze sztukaterią i elementami retro w tle? Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam dokonać właściwej decyzji zakupowej.

Drzwi malowane

Różnorodność modeli drzwi dostępnych na rynku umożliwia zakup dokładnie takiego skrzydła, które w pełni odpowie potrzebom użytkowników i odda charakter pomieszczenia. W naszej ofercie znaleźć można skrzydła malowane, a także drzwi z okleinami naturalnymi lub sztucznymi.

Malowane skrzydła z kolekcji Simple/Astor/Graf, to uniwersalne modele pasujące do wielu aranżacji. Dekoracyjna ramka i szpros świetnie wpasują się w tradycyjny styl domu. Natomiast jeśli chcemy podkreślić elegancki i ponadczasowy charakter wnętrza, warto zdecydować się na dodatkowy element wyposażenia w postaci stylowej korony i opaski ościeżnicy. Decydując się na drzwi malowane, mamy zwykle do wyboru bogatą gamę kolorystyczną, a także opcję wykończenia mat/połysk.

Nowoczesny styl przestrzeni domowej spotęgujemy montując drzwi, które przyciągną wzrok gości, ale nie będą przytłaczać swą formą. Tutaj ciekawym rozwiązaniem jest malowane skrzydło Tiara (Pol-Skone) z wstawkami z dekoracyjnych listew aluminiowych. Ten design spodoba się w szczególności wielbicielom nowoczesnych trendów wnętrzarskich.

Okleina sztuczna czy naturalna?

Wybór okleiny powinien zależeć nie tylko od naszych indywidualnych upodobań, ale także od sposobu użytkowania danego pomieszczenia. Do lamusa przeszły wątpliwej jakości okleiny, którymi niegdyś pokrywano meble i drzwi. Obecnie zarówno okleina sztuczna, jak i naturalny fornir, wyglądają niezwykle estetycznie.

Drzwi pokryte sztuczną okleiną dobrej jakości sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się problemy z wilgocią – na przykład w kuchni czy łazience. Natomiast skrzydło z okleiną ryflowaną – przypominającą strukturę drewna – nie wymagają częstego czyszczenia, ponieważ niemal nie widać na nich śladów użytkowania (na przykład modele Trevi z okleiną DRE-Cell Decor). Takie rozwiązanie docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi oraz posiadacze większych zwierząt domowych.

Okleina naturalna (tzw. fornir), to nic innego jak płaty drewna o kilkumilimetrowej grubości, powstałe na skutek procesu skrawania pni drzew. Drzwi pokryte fornirem naturalnym z zewnątrz wyglądają jak w 100% drewniane. Dużą popularnością cieszą się klasyczne okleiny z dębu szlachetnego, buku i wenge (na przykład kolekcja skrzydeł Inter-Amber firmy Pol-Skone). Drzwi fornirowane dopasowane do podłogi i drewnianych dodatków tworzą niepowtarzalny nastrój i stanowią elegancką wizytówkę naszego domu.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące wyboru odpowiednich drzwi wewnętrznych, zachęcamy do kontaktu.