61

 

Dzisiaj poszukujemy innowacyjnych rozwiązań we wszystkich dziedzinach życia, w tym także podczas aranżacji wnętrz. Architekci prześcigają się w niebanalnych pomysłach, które mają robić wrażenie. Jednym z nich są drzwi ukryte.

 

Taki rodzaj drzwi nie jest oczywiście czymś zupełnie nowym. Ciężko nawet powiedzieć, jak wiele lat temu już był wykorzystywany. Co wiadomo na pewno, to fakt, że wraz z coraz większą popularnością minimalizmu w aranżacji wnętrz, rośnie również zainteresowanie drzwiami ukrytymi. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem do współczesnego, dość surowego i modernistycznego wnętrza, rozwiązanie to pasuje idealnie. Jest jednocześnie praktyczne i świetnie uzupełnia całą aranżację. Na czym to właściwie polega?

Minimalizm w każdym calu

Jeśli ktoś ceni sobie nowoczesny design i oryginalność, to drzwi z ukrytą ościeżnicą powinny go zainteresować. Ze względu na nieszablonowy styl najczęściej umieszcza się je w biurach, gdzie sprawdzają się znakomicie. Stają się jednak coraz bardziej powszechne i już częściej można znaleźć je w prywatnych mieszkaniach. Ich innowacyjność polega na tym, że cały mechanizm mocowania jest schowany w ścianie. Nie widać ani zawiasów, ani ościeżnicy, a całość od ściany oddziela tylko cienki obrys dookoła. Takie drzwi można pokryć tapetą czy pomalować, aby wyróżniały się jak najmniej. Czasem tylko obecność klamki pozwala je zauważyć. Dzięki temu osiągamy wyjątkowo ciekawy efekt, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika minimalizmu i kreatywności w urządzaniu wnętrz.